۸ مورد برای مطالعه و یادگیری آنلاین

در این مطلب ۸ مورد از نکات مربوط به مطالعه برای یادگیری آنلاین آورده شده است.

شماره ۱: اهداف روزانه برای مطالعه تعیین کنید.

هر روز از خود بپرسید که چه چیزی را می خواهید در درس خود کسب کنید. تعیین یک هدف روشن می تواند به شما کمک کند با انگیزه بمانید و تعلل را شکست دهید. هدف باید خاص و اندازه گیری آن آسان باشد ، مانند “من تمام فیلم ها را در ماژول۲ تماشا می کنم و اولین تکلیف برنامه نویسی را انجام می دهم.” و فراموش نکنید که هنگام پیشرفت به خودتان پاداش دهید!

شماره ۲: یک فضای مطالعه اختصاصی ایجاد کنید.

یادآوری اطلاعات در همان مکانی که برای اولین بار آن را یاد گرفته اید آسان تر است ، بنابراین داشتن یک فضای اختصاصی در خانه برای گذراندن درس های آنلاین می تواند باعث یادگیری بهتر شما شود. هرگونه حواس پرتی را از فضا بردارید. از تختخواب یا مبل خود جدا شوید. تمایز بین محل تحصیل وجایی که استراحت می کنید به شما کمک می کند تا بیشتر تمرکز کنید.

شماره ۳: زمان برنامه ریزی برای مطالعه را در تقویم خود علامت بزنید.

تقویم خود را باز کنید و یک زمان قابل پیش بینی و مطمئن را که می توانید به تماشای آموزش ها و تکمیل تکالیف اختصاص دهید ، انتخاب کنید. این کار باعث می شود تا درس های شما به عنوان آخرین موردی که در لیست کارهای شما انجام می شود ، نباشند.

شماره ۴: خود را مقبول نگه دارید.

درمورد درس هایی که می گذرانید ، به دوستانتان بگویید ، موفقیت های خود را شبکه های اجتماعی یا یک در یک وبلاگ به اشتراک بگذارید. داشتن یک جامعه و تیم حامی از دوستان و خانواده برای تشویق شما باعث ایجاد تفاوت می شود.

شماره ۵: مرتبا یادداشت برداری کنید.

یادداشت برداری می تواند باعث تقویت تفکر ، تقویت درک و افزایش دامنه توجه شما شود. این یک استراتژی خوب برای نهادینه کردن دانش است که به صورت آنلاین یا حضوری یاد می گیرید. بنابراین ، یک دفتر بگیرید یا یک اپلیکیشن پیدا کنید و شروع به ترکیب نکات کلیدی کنید.

شماره ۶: در بحث ها شرکت کنید.

انجمن های بحث و گفتگو دروس مکان بسیار خوبی برای پرسیدن سوالات در مورد تکالیف ، بحث در مورد موضوعات و اشتراک منابع است. تحقیقات نشان می دهد که دانشجویانی که در انجمن های گفتگو شرکت می کنند ، ۳۷٪ بیشتر احتمال دارد که درس را بیاموزند.

شماره ۷: در هر زمان فقط روی یک کار تمرکز کنید.

محققان دانشگاه استنفورد دریافته اند که انجام چندین کار با هم نتیجه چندان مطلوبی ندارد لذا بهتر است چندین کار را همزمان انجام ندهید. به جای آنکه از یک فعالیت به فعالیت دیگری بروید و چند فعالیت را همزمان انجام دهید روی یک کارتمرکز کنید. افرادی که روی یک کار تمرکز می کنند  اطلاعات بیشتری دریافت کرده و نتیجه بسیار موثرتری در انجام تکالیفشان دارند.

شماره ۸: استراحت کنید.

استراحت مغز پس از یادگیری برای عملکرد بالا بسیار مهم است. اگر به نظر می رسد که بدون پیشرفت زیادی به مدت یک ساعت روی یک مشکل کار می کنید ، استراحت کنید. پیاده روی ، دوش گرفتن یا صحبت با یک دوست می تواند مجدداً به شما انرژی بدهد و حتی به راهکارهای جدیدی در مورد چگونگی حل مشکل خواهید رسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس : سعادت آباد- بلوار -خیابان – کوچه – پلاک – شرکت

تلفن تماس : ۰۹۰۳۷۱۵۸۹۹۸

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به درس افزار می باشد.

ظرفیت کارگاه تکیمل شده است.​

کاربر گرامی 

متاسفانه ظرفیت کارگاه آموزشی ساخت محتوای تعاملی تکمیل شده است. با مشخص شدن تاریخ برگزاری کارگاه آموزشی آینده، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

با احترام

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

کاربر گرامی

بدینوسیله به اطلاع می رساند ثبت نام شما در کارگاه آموزشی ساخت محتوای تعاملی با موفقیت انجام شد.

این کارگاه در روز سه شنبه مورخ 25 شهریور ماه راس ساعت 16 به صورت مجازی در سامانه درس افزار به آدرس lms.darsafzar.ir برگزار می گردد. نام کاربری و رمز عبور صادر شده، مجوز حضور شما در کارگاه خواهد بود. به امید دیدار شما

نام کاربری : پست الکترونیک یا نام کابری وارد شده

رمز عبور : شماره تلفن شما می باشد

با احترام، مدیریت سامانه درس افزار