سامانه مدیریت آموزشی

برای کلاس خود دنیایی جدید تعریف کنید

 ما سامانه مدیریت آموزشی (LMS) ویژه‌ای را آماده کرده‌ایم، تا شما با تمرکز کامل به فعالیت‌های آموزشی خود ادامه دهید و کوچکترین وقفه‌ای در آن ایجاد نکنید. هر آن‌چه که نیاز دارید در این فضا برای شما مهیا شده است.

آموزش آنلاین مجازی

معلمین عزیز سلام

در این روزها که شیوع ویروس منحوس کرونا بسیاری از مدارس و آموزشگاه‌ها را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت‌های آموزشی حضوری آن‌ها با مشکلات جدی روبرو شده است، به عنوان معلم به فضایی نیاز داریم که بتوانیم ارتباط خود را با دانش‌آموزان حفظ کرده و مانند کلاس‌های حضوری تعامل دو طرفه‌ای با امانت‌هایی که آموزش و تربیتشان به ما محول شده است داشته باشیم. در این دوران ارزش آموزش مجازی را بیش از پیش درک کرده‌ایم و باید فهمیده باشیم فارغ از این ویروس و دیگر اتفاقات مشابه، آینده تدریس چقدر وابسته به استفاده از فناوری‌های روز خواهد بود. ما در درس‌افزار این فضا را آماده کرده‌ایم. در این فضا همه چیز برای شما آماده است تا با تمرکز کامل به فعالیت‌های آموزشی خود ادامه دهید و کوچکترین وقفه‌ای در آن ایجاد نکنید. به عنوان معلم هر آن‌چه نیاز دارید در این فضا برای شما مهیا است. مدیریت بسیاری از روندها مانند نمره‌دهی آزمون‌ها، حل تکالیف و … نیز به عهده ربات‌های فعالی در سامانه است. شما به عنوان معلم فقط روی محتواهای آموزشی خود متمرکز باشید.
 

آموزش از راه دور یا آموزش مجازی؟

بدون اغراق اگر نگوییم آینده آموزش از آن آموزش مجازی است، یقینا می توان این آموزش را بازیگر کلیدی آموزش در آینده بسیار نزدیک دانست. اگر این جملات را یک یا دو سال پیش بر زبان می آوردیم، احتمالا مورد تمسخر بسیاری از فعالان حوزه آموزش قرار می گرفتیم. ولی امروز  این را دور از واقعیت نمی دانند. اتفاقی که در این چند ماه اخیر در حوزه آموزش از راه دور (نه آموزش مجازی) چه در ایران و چه در سراسر جهان رخ داد، نه تنها یک انقلاب آموزشی بود که یک تحول در نگرش به فرآیند آموزش بوجود آورد. امروز در بسیاری از مجموعه ها، آموزش الکترونیکی به عنوان نوعی بستر برای ارائه آموزش به شیوه سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. (آموزش از راه دور) اما مطمئن هستیم که بزودی شاهد انقلاب در نگرش به این شیوه از آموزش نیز خواهیم بود و مدارس پیش  آموزش مجازی را که در آن شیوه های سنتی بسیار کم رنگ خواهند شد، جایگزین آموزش سنتی اما از راه دور خواهند نمود.
 

برخی خدمات سامانه درس‌افزار

برای نیازهای آموزشی شما خدمات زیادی را آماده کرده‌ایم که مهمترین‌ آن‌ها این موارد است. هرچند مجموعه امکانات درس‌افزار بسیار فراتر از این لیست می‌باشد

تعامل با دانش آموزان

شما می‌توانید در قالب فعالیت‌های مختلف با دانش‌آموزان کلاس خود ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید انواع و اقسام محتواهای خود را به صورت کاملا مرتب و طبقه‌بندی شده برای استفاده دانش‌آموزان خود قرار دهید. 

تکلیف

تکلیف مورد نظر خود را تعریف کنید زمان‌بندی‌های آن را مشخص کنید. بعد از آن وظیفه جمع‌آوری حل دانش‌آموزان، مشخص کردن ارسال‌های تاخیری و ... را به ما بسپارید. 

آزمون های آنلاین

به راحتی آزمون‌های خود را با انواع و اقسام سوال‌های دلخواه ایجاد کنید و وظیفه تصحیح آن‌ها و آماده‌سازی نمودارهای تحلیلی متنوع را به ما بسپارید.  

کلاس های آنلاین

می‌توانید کلاس‌های آنلاین خود را با استفاده از سرورهای قدرتمند ما تشکیل دهید. کلاس‌های آنلاین ما در یک محیط بسیار جذاب و کاملا فارسی با امکاناتی متعدد آماده برگزاری جلسات آموزشی شماست.

پرونده دانش آموزی

در هر زمان می توانید با مراجعه به پرونده دانش آموز، از وضعیت تحصیلی وی اطلاع یابید. این قابلیت به  مشاوران تحصیلی این امکان را می دهد تا برای  هر دانش آموز، برنامه تحصیلی اختصاصی ارائه دهند.

داشبورد درس افزار

سامانه های مدیریت یادگیری تا پیش از کرونا صرفا توسط دانشگاه ها و رده های سنی بالا به کار گرفته می شد. به همین دلیل محیط کاربری آن جذابیت کمتری برای دانش آموزان و بویژه دانش آموزان ابتدایی دارد.

کارنامه الکترونیکی

درس افزار ابزار ساخت کارنامه را در اختیار شما قرار می دهد. اطلاعات این کارنامه ها به صورت خودکار از نمرات فعالیت های دانش آموزان در طول سال تحصیلی و یا به صورت دستی ...

بازرس درس افزار

با تعریف شرایط بازرسی، این امکان برای مدارس و اساتید مهیا می باشد تا در صورت برآورده نشدن هر یک از شرایط، یک پیامک به صورت خودکار برای ولی دانش آموز ارسال  گردد.

پنل پیامک

با اختصاص دسترسی به دبیران، معاونین و مدیران در سامانه، امکان ارسال پیامک به دانش آموزان و اولیاء آن ها توسط مسئولین مدرسه و دبیران فراهم خواهد بود.

حضور و غیاب

حضور و غیاب کلاس های آنلاین به صورت خودکار برای هر جلسه آنلاین صورت خواهد گرفت. برای هر جلسه دبیر می تواند آستانه حضور را تعریف نماید.

دفتر کلاسی

گزارشی است که بر اساس نیاز دبیر و یا مدیریت مجموعه ایجاد می شود و همانند یک دفتر کلاسی مرسوم، وضعیت حضور و غیاب یک درس را در یک بازه زمانی معین ارائه می دهد.

ثبت ساعات مطالعاتی

مشاورین و دبیران راهنما می توانند اقدام به تعریف الگوی ساعات مطالعاتی در سطح کارگروه دانش آموزان نمایند. این الگو ملاک گزارش وضعیت مطالعات دانش آموزان خواهد بود.

آزمون پاسخنامه ای

یکی از معضلات استفاده از سامانه های اختصاصی مدیریت یادگیری، کامل نبودن بانک سوالات است. برای حل این معضل مجموعه درس افزار، این افزونه را تولید کرده است.

مشاوره و پشتیبانی کاربران

امکاناتی بسیار گسترده در اختیار شما قرار داده می‌شود و تقریبا تمام نیازهای شما را پوشش خواهد داد. برای معرفی راهکارهای پیشنهادی شاید نیاز به پشتیبانی داشته باشید. 

گزارش فعالیت دانش آموزان

با توجه به فعالیت‌های دانش‌آموزان در درس شما، سیستم از طریق نمایش نمودارهای مختلف وضعیت دانش‌آموز را در موضوع‌های مختلف نشان می‌دهد. 

امکانات ویژه و اختصاصی

یرای نیازهای خاص شما امکانات ویژه و بسیار کاربردی‌ای آماده کردیم که به برخی از مهمترین‌های آن‌ها در زیر اشاره شده است.

داشبورد درس افزار

محیط اختصاصی هر کاربر با توجه به رده سنی 

اطلاع رسانی پیامکی

ارسال پیامک اطلاع‌رسانی برای همه یا بخشی از کاربران  

پنل بازرسین

بررسی خودکار عملکرد مجموعه شما توسط بازرسین خودکار

ثبت ساعات مطالعاتی

نظارت بر روند مطالعات دانش آموزان در منزل

پرونده دانش آموز

مشاهده و بررسی عملکرد تحصیل دانش آموز در یک نگاه

آزمون‌ساز پاسخنامه‌ای

ایجاد آزمون با نهایت سرعت و تصحیح خودکار آن

کارنامه

ایجاد انواع کارنامه ها به صورت ترمی ، ماهانه و دوره‌ای

حضور و غیاب

حضور و غیاب، ثبت مشاهدات و گزارش دفتر کلاسی

تنوع طرح ها

درس افزار طرح های گوناگونی را برای مدارس و معلمین تدارک دیده است. امکان انتخاب طرح و سفارشی سازی آن برای  مشتریان موجود می باشد. برای نمونه تعداد دانش آموزان شما، برگذاری کلاس بدون محدودیت زمانی و فضای اختصاصی برای هر دانش آموز به انتخاب شما. برای سفارش کافیست که بر روی دکمه سفارش دهید کلیک کنید و فرم ثبت سفارش را کامل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل فرمایند. همچنین می توانید با تلفن ۰۲۱۲۲۶۳۷۶۹۰ تماس حاصل فرمایید

تماس با ما

خیابان شهید کلاهدوز ( دولت) – نرسیده به شریعتی – روبروی کلانتری ۱۲۴ قلهک – پلاک ۵۱۸ – واحد A۱

مجموعه درس افزار از سال ١٣٩٠ توسط مجموعه ای از نخبگان دغدغه مند در حوزه آموزش و پرورش کشور شکل گرفت. این مجموعه طی سال ها فعالیت اقدام به شناخت فرآیندهای مختلف در سطوح های اداری، اجرایی و مالی و همچنین آموزشی مدارس و مجتمع های آموزشی نموده و توانسته است تا بر این اساس راه حل هایی را در همه این زمینه ها در قالب سامانه مدیریت یکپارچه مدارس در اختیار قرار دهد.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت درس افزار می باشد.

برای ورود به سمینار محتوای تعاملی ، کلیک نمائید