سوالات متداول

این ابزار به صورت یک افزونه در وبسایت شما نصب شده و به تولید و اجرای محتواهای تعاملی و ویدئوهای تعاملی در LMS یا انواع دیگر مرورگرهای مبتنی بر eLearning کمک می کند. 

یکی از مزایای مهم استفاده از h5p این است که به شما امکان دسترسی به انواع مختلف محتوای تعاملی مانند نمایش ، ویدئو تعاملی ، بازی حافظه ، مسابقه ، انتخاب چند گزینه ای ، جدول زمانی ، تکه کاری ، نقاط اتصال ، کشیدن و رها کردن ، آزمون جای خالی ، آزمون شخصیت ، منو کشویی ، فلش کارت ، صدا و … را می دهد.

بسته h5p یک فناوری کاملاً آزاد ، رایگان و استاندارد است. این یک پروژه جامعه محور است که به شما امکان می دهد در ایجاد محتوای تعاملی در سطح جهانی کمک کنید. h5p بالای ۴۰ ابزار مختلف تعاملی دارد که وب سایت شما را با فعالیت ها و سوالات بصری غنی می کند. 

سه روش برای این کار وجود دارد که تمامی روش ها در بخش آموزش به طور کامل توضیح داده شده است.
۱. استفاده از لینک مستقیم در سایت h5p.com
۲. ادغام از طریق LTI
۳. استفاده از افزونه های h5p
بهترین و ساده ترین روش حالت سوم می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید
https://h5p.org/integrations

سیستم مدیریت محتوا ( Content Management System ) یک نرم افزار تحت وب به منظور ساخت ، مدیریت ، اصلاح ، ویرایش و در نهایت انتشار محتوای دیجیتال اعم از متن ، عکس ، فایل صوتی یا ویدئویی و دیگر فرمتهای فایلها در بستر وب سایتها است. به بیان ساده تر سیستم مدیریت محتوا موتوری است در پشت سایت شما که فرآیند ایجاد، مدیریت و نمایش محتوا را برای شما آسان می کند.

 

سیستم مدیریت یادگیری ( Learning Management System ) سیستمی است که کلیه نیازهای آموزشی سازمان را به صورت الکترونیکی و اینترنتی برآورده می‌کند. با داشتن سیستم LMS می‌توان کلیه فعالیت های آموزشی سازمان را به صورت اینترنتی انجام داد.