محتوای تعاملی

محتوای تعاملی (H5P) چیست؟

محتوایی است که نیاز به تعامل و مشارکت فعال کاربران دارد و آنها را ترغیب به انجام یک عمل مطلوب می‌کند. یعنی به جای آنکه شخص فقط بیننده محتوا باشد، حالت پویا و فعال به خود می‌گیرد. این نوع محتوا تأثیرات و جذابیت بیشتری برای کاربران در آموزش دارد و میزان تعامل و مشارکت را بیشتر می کند.

افزونه(پلاگین) H5P برگرفته از HTML5 Package می‌باشد. با استفاده از H5P می‌توان انواع محتوای تعاملی را برای آموزش طراحی کرد. این فناوری این امکان را به معلمین می‌دهد که به شکل نامتقارن و از طریق بازی، آموزش مجازی را پیش ببرند و آموزش خود را طراحی کنند. ویدئوهای آموزشی تعاملی، بازی‌های چندمسیرِ تعاملی، املاء تعاملی، بازی حافظه، ترکیب تصاویر، بازی حافظه، بازی محاسباتی و… از این دسته هستند.

۰ +
محتوا
۰ +
فارسی شده
۰ +
کاربران

H5P چه کاری انجام می دهد؟

علاوه بر استفاده آسان و واکنشگرا بودن محتوای تعاملی با H5P ویژگی‌های دیگری هم وجود دارد که جذابیت این پلاگین را بیشتر کرده است

قابلیت ایجاد محتوای تعاملی در سیستم های یادگیری الکترونیکی
قابلیت اشتراک گذاری محتوا به صورت یکپارچه
در دسترس بودن همیشه محتوا و امکان ویرایش آن

بسترهای اجرای H5P

تماس با ما

خیابان شهید کلاهدوز ( دولت) – نرسیده به شریعتی – روبروی کلانتری ۱۲۴ قلهک – پلاک ۵۱۸ – واحد A۱

مجموعه درس افزار از سال ١٣٩٠ توسط مجموعه ای از نخبگان دغدغه مند در حوزه آموزش و پرورش کشور شکل گرفت. این مجموعه طی سال ها فعالیت اقدام به شناخت فرآیندهای مختلف در سطوح های اداری، اجرایی و مالی و همچنین آموزشی مدارس و مجتمع های آموزشی نموده و توانسته است تا بر این اساس راه حل هایی را در همه این زمینه ها در قالب سامانه مدیریت یکپارچه مدارس در اختیار قرار دهد.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت درس افزار می باشد.

برای ورود به سمینار محتوای تعاملی ، کلیک نمائید