photo_2023-08-10_19-43-49

چرا وجود ERP در مدارس امری ضروری است ؟

ERP مخفف Enterprise Resource Planning می‌باشد که به معنای برنامه‌ریزی منابع سازمانی می‌باشد، کلیه فعالیت‌هایی که در بخش‌های مختلف یک سازمان صورت می‌گیرد را می‌توان در یک نرم‌افزار جامع ERP به صورت یکپارچه در دسترس داشت.

یک نرم افزار ERP مدرسه به مدیران و معلمان مکانی مرکزی برای مدیریت تمام فعالیت های مدرسه می دهد و بسیاری از فرآیندها را ساده می کند و دسترسی، مدیریت و به اشتراک گذاری داده ها را برای همه دست اندر کاران آسان تر می کند.

این مقاله در مورد مزایای اصلی استفاده از نرم افزار ERP مدرسه صحبت خواهد کرد.

مزایای نرم افزار ERP - چراوجود ERP در مدارس امری ضروری است?
مزایای نرم افزار ERP – چراوجود ERP در مدارس امری ضروری است?

کاهش عملیات

بهره وری عملیاتی یکی از مزیت های اصلی نرم افزار ERP مدارس است. بسیاری از عملیات پرزحمت توسط این نرم افزار خودکار می شوند و آنها را سریعتر و موثرتر می کند. انجام این کار احتمال خطای انسانی را کاهش می دهد و از صحیح و به روز بودن تمامی اطلاعات اطمینان حاصل می کند.

رویه های خودکار برای دقت و کارایی

نرم افزار ERP مدرسه بسیاری از وظایف دستی مانند پیگیری اطلاعات دانش آموزان، جمع آوری هزینه ها و پیگیری حضور و غیاب را بر عهده می گیرد. به همین دلیل دیگر نیازی به وارد کردن دستی داده ها نیست که احتمال اشتباهات را کاهش می دهد و کارایی و دقت را بهبود می بخشد. با خودکارسازی فرآیندها، مدارس می توانند بر سایر وظایف مهم تمرکز کنند و در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

ادغام بخشها برای همکاری بهتر

یکی دیگر از مزایای نرم افزار ERP مدرسه این است که می تواند بخش های مختلف مانند مالی، آموزشی و پرورشی و مدیریت دانش آموزی را گرد هم آورد. به دلیل این ادغام، بخش ها می توانند بهتر با هم کار کنند و روند روان تر و کارآمدتر جریان دارد.

مدارس می توانند به راحتی اطلاعات و منابع را به اشتراک بگذارند، که نتایج را بهبود می بخشد و تصمیم گیری بهتر را تقویت می کند.

دسترسی آسان به مدیریت متمرکز داده ها

نرم افزار ERP مدرسه به مدیران این امکان را می دهد که همه فعالیت ها را از یک پلتفرم واحد مدیریت کنند. از آنجایی که همه چیز در یک پلتفرم نگهداری می شود، سیستم اطلاعات دانش آموزی ، مدارس اکنون می توانند به راحتی به داده ها دسترسی داشته باشند و آنها را مدیریت کنند.

تقویت فرآیند پذیرش

مدیریت پذیرش بخش بسیار مهمی از مدیریت مدرسه است. بدون مدیریت پذیرش مناسب، دریافت دانش‌آموزان مناسب برای مدرسه غیرممکن خواهد بود زیرا نیاز به غربالگری مناسب در هر سطح وجود دارد. تفکیک و انتخاب بهتر دانش آموزان را امکان پذیر می کند. اینجاست که سیستم مدیریت پذیرش اهمیت می یابد. از زمانی که دانشجویان برای پذیرش از طریق سایت درخواست می‌کنند تا زمانی که پذیرش یا رد می‌شوند، مدیران می‌توانند فرآیند را از یک پلتفرم واحد، از جمله جمع‌آوری هزینه‌های پذیرش، مدیریت کنند.

افزایش مشارکت دانش آموزان

یکی از مزایای اصلی نرم افزار ERP مدرسه این است که می تواند به دانش آموزان در یادگیری بیشتر کمک کند. مدارس می توانند با دسترسی آسان به اطلاعات دانش آموزان اطمینان حاصل کنند که کودکان بهترین آموزش ممکن را دریافت می کنند.

چراوجود ERP در مدارس امری ضروری است

مدیریت حضور و غیاب برای نگهداری دقیق سوابق

نرم افزار ERP مدرسه، پیگیری و نظارت بر حضور دانش آموزان را آسان تر می کند، که بخش مهمی از اداره مدرسه است. مدارس می‌توانند به راحتی سوابق حضور و غیاب را جستجو کنند، یادآوری‌هایی برای بچه‌ها و والدین ارسال کنند، و الگوهای حضور را پیگیری کنند.

در نتیجه، سوابق با دقت بیشتری نگهداری می‌شوند و مدارس بهتر می‌توانند الگوها و روندهایی را که می‌توانند بر عملکرد دانش‌آموزان تأثیر بگذارند، تشخیص دهند.

برنامه ریزی، ارزشیابی و نمره گذاری امتحانات

نرم افزار ERP مدرسه برگزاری امتحانات را به طور کلی هم از منظر مدرسه و هم از دید معلم آسان تر می کند. اولاً، معلمان می توانند در عرض چند دقیقه تست هایی با انواع سؤالات برای همه کلاس ها از پایگاه داده گسترده سؤالات ایجاد کنند.
پس از انجام این کار، معلم آن را به مدیر مربوطه تحویل می دهد که پس از بررسی تقویم سالانه مدرسه، امتحان را برنامه ریزی می کند تا مطمئن شود که با هیچ روز مدرسه مهم دیگری مطابقت ندارد. در زمان تعیین وقت امتحان، اطلاعیه ای برای اولیا و دانش آموزان ارسال می شود تا از قبل آمادگی خود را آغاز کنند. مدیریت امتحان بسیار آسان و کارآمد است.

بهبود ارتباطات بین ذینفعان

نقش مشارکت والدین در آموزش دانش آموزان را هرگز نمی توان اغراق کرد. والدین باید به آنچه دانش آموزانشان از نظر تحصیلی انجام می دهند و اینکه کجا می توانند پیشرفت کنند، توجه داشته باشند. ماژول ارتباطی می‌تواند به مدیریت این امر کمک کند. درگاه ورود دانش آموز و والدین اساساً یکسان است، بنابراین هر اطلاعیه ای که برای دانش آموز ارسال شود به والدین نیز تحویل داده می شود.

این حتی می تواند به گونه ای سفارشی شود که فقط مخاطبان خاصی اعلان یا پیام را دریافت کنند، مانند والدین و دانش آموزان فقط یک کلاس یا حتی فقط یک بخش.

ERP همچنین چندین فعالیت ارتباطی مانند هشدار حضور و غیاب، ارسال گزارش‌های پیشرفت و به‌روزرسانی نمره‌ها را به‌علاوه ارائه کانال‌های ارتباطی روان، خودکار می‌کند.

ساده سازی مدیریت مالی

یکی از اجزای اساسی مدیریت موفقیت آمیز امور مالی مدرسه، حفظ پایداری و ثبات مالی است که مستلزم ردیابی درآمدها، هزینه ها و بودجه است. سیستم مدیریت شهریه برای مدرسه باید موثر، دقیق و ایمن باشد.
یک راه حل کامل برای مدیریت مالی، ساده سازی فرآیندها و ارائه داده ها در زمان واقعی برای تصمیم گیری آگاهانه توسط نرم افزار ERP مدرسه ارائه شده است.
یکی از مزایای اصلی نرم افزار ERP مدرسه این است که ردیابی و جمع آوری هزینه ها را آسان می کند. مدارس می توانند با خودکارسازی فرآیند جمع آوری شهریه به جای انجام دستی، در زمان و تلاش صرفه جویی کنند.
برای اطمینان از اینکه هزینه ها به موقع پرداخت می شود، می توان نرم افزار را طوری تنظیم کرد که به طور خودکار یادآوری ها را برای دانش آموزان و والدین ارسال کند. این سیستم تمام تراکنش‌های کارمزد را پیگیری می‌کند و پرونده کاملی از تمام کارمزدهای پرداخت‌شده و پرداخت نشده را حفظ می‌کند. اکنون مدارس می توانند با سهولت بیشتری حساب های خود را تطبیق دهند و عملکرد مالی خود را نظارت کنند.

نتیجه

نرم افزار ERP مدرسه ابزاری مفید و ارزان است که می تواند به مدارس کمک کند تا عملیات خود را ساده کرده و نحوه یادگیری دانش آموزان خود را بهبود بخشند. این می تواند به مدارس کمک کند بهره وری را افزایش دهند، هزینه ها را کاهش دهند و به همه ذینفعان کمک کند تا در مدرسه بهتر عمل کنند.

شرکت دانش بنیان آموزش هوشمند “درس افزار ” یکی از بهترین ERP ها را برای مدارس در بازار امروز را ارائه می دهد، اما به همین جا ختم نمی شود. درس افزار یک پلت فرم مدرسه یکپارچه است که ERP مدرسه را با یک LMS مدرسه و یک پلتفرم محتوای دیجیتال ترکیب می‌کند و به همه ذینفعان موسسه ابزارهای مناسب را می‌دهد تا وظایف مربوطه را با سهولت و دقت انجام دهند.

Tags: No tags

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *